Kurz Dornova metoda

Dornova metoda je osvědčená šetrná metoda, která řeší různé obtíže s pohybovým aparátem. Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy. Příznivě ovlivňuje svalové, kloubní a psychické bloky. Dornova metoda je rozšířená bezmála do celého světa, což dokazuje, že dokáže být užitečná.
Vhodná je při bolestech či preventivní korekci pohybového aparátu. Jemné techniky odstraňují kloubní a svalové bloky, dochází tak za spoluúčasti klienta a maséra. Technika je specifická tím, že se srovnávají rozdíly proti normálním polohám už i o milimetry (rozdílná délka nohou, natočení pánve, rotace obratlů, zvětšené kloubní vůle - korekční cviky). Takto se vyšetří postavení kloubů, které se podepisují na asymetrii statiky těla. Metoda je ve své indikační skupině problémů velice účinná.
Dále je možné u hlubší blokace např. u spinálních nervů kromě bolestí zad, hlavy a končetin nalézt příčiny špatné funkce vnitřního orgánu. Jinak řečeno, některé potíže vnitřních orgánů mohou mít sníženou funkci v případě hlubší blokace u páteře.
Při kurzu je dbán důraz na pochopení anatomických souvislostí, aby kdokoliv kdo metodu bude aplikovat rozuměl co a proč vykonává.

Dornova metoda+
  • Na kurzu se naučíte Dornovu metodu + Příčiny vzniku bolesti a prevenci.
  • Cviky na zpevnění po napravení - aktivace stabilizačního systému.
  • Cviky dle DM pro sebe-ošetření.
  • Breussova masáž.
  • Vhodné masážní techniky před aplikací DM.
     
  • Intenzivní kurz individuálně (termín po domluvě) 1 den, cena 6500 Kč / 1 osoba, 10000 Kč / 2 osoby.  
  • Skupina 2 dny. - 3500 Kč.

V ceně skripta a certifikát o absolvování i v Aj pro mezinárodní použití. 

Temíny jsou uvedené níže.

Kurz vede Mgr. Libor Koutný, lektor postgraduálních kurzů.

Pro ty, kdo se chtějí naučit komplexní přístup řešení bolestí PA doporučujeme kurz Masér terapeut, kde se v rámci kurzu naučíte i Dornovu metodu a mnohé další.

Podívat se na seznam ostatních kurzů.

Obchodní podmínky a GDPR

 

 

Chcete termín, informace? Dornova metoda