Skupinové cvičení SKOLIÓZA a jiné formy vadného držení těla

Cvičební program pro dospívající a dospělé se skoliotickým držením těla nebo idiopatickou skoliózou. Cvičení je vhodné i pro jiné druhy vádného držení těla (hyperkyfózy/lordózy, Scheuermannova nemoc). Boj s vadným držení a obzvláště skoliózou není jednoduchý, ale cílené cvičení v dlouhodobějším horizontu často vede k pozitivním výsledkům. Stačí chtít a společně můžeme najít možnosti.
První krok ke správnému cvičení je si uvědomit, že cviky jsou pro lidi se skoliózou odlišné od cvičení v klasickém fitness nebo jiného sportu. Dokonce je jiné než pro lidi, které obtěžuje "běžná" bolest zad. Dokonce i dva lidé se skoliozou mají často trochu jiné cviky.
Víme, že lidé se skoliózou potřebují specifickou péči, která v ČR bohužel často chybí, proto se u nás snažíme tuto mezeru vyplnit jak kvalitou (malé skupinky a kombinace fuknčích konceptů cvičení), tak dostatečnou kvantitou cíleného cvičení (můžete cvičit skupinově a k tomu individuální setkání), je možné u nás cvičit dlouhodobě v malé skupince pod dohledem a instruktáží, tak aby bylo cvičení správné a cílené, ulevilo od bolesti a zlepšovalo křivku páteře nebo došlo ke stabilizaci. 
  • Skupinka (4 osoby) pro dodržení kvality a cílení. 
  • Cvičíme dle kineziologického rozboru a v ideálním případě po shlédnutí RTG snímku páteře.
  • Využíváme ověřené koncepty cvičení.
  • Dynamická neuromuskulární stabilizace dle prof. P. Koláře, Schrottova metoda, Spiralní stabilizace, Klappovo lezení, Dornova metoda a další.)
  • Možnosti individuálního cvičení.
Aktuálně je možné se hlasit na skupinky nebo individuální cvičení.
 
Intenzita 2x 1h týdně po, čt, od 18:00. 1440 Kč ba 4 týdny - 180Kč / lekce. (Další dny si cvičí doporučené cviky doma).
Intenzita 1x 1h týdně čt od 17h. 720 Kč na 4 týdny - 180Kč / lekce. (Další dny si cvičí doporučené cviky doma).
U těžších nebo bolestivějších stavů je možné kombinovat s masáží a individuálním cvičení.
 
 
Ukázky pro motivaci a inspiraci v neoperativní léčbě, cvičením našich kolegů z Londýna. Poslední kazuistika jedna z našich klientek,kombinace DNS a Schrott principů.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Poslední kazuistika zachycuje jednu z našich klientek. Slečna 21 let, úspěšně bojující se skoliózou pod vedením v našem zařízení. Rozdíl je zachycen po tří měsíčním cíleném cvičení v intenzitě 1x týdně individuální vedení a současně 3x týdně cvičení doma. Vždy cca hodinová sestava. Dodáváme, že korekce je vytvořena pouze individuálním cvičením bez korzetoterapie či jiné terapie.

Přihláška / dotazy skolio-cvičení

Zvolte soubor
Zvolte soubor