Výhřez meziobratlové ploténky neoperativně

Výhřez bederní meziobratlové ploténky je komplexní problém a neexistuje na něj jedno řešení. Záleží velmi na druhu výhřezu a jeho lokaci. Řešení je také ovlivněno tím, jak daný člověk vnímá intezitu bolesti a také jestli je schopný pohybu, chůze apod.
 
V první fázi se obykle nevyhneme medikamentózní léčbě a klidu a maximálně jen dechovému cvičení pro podporu hlubokého stabilizačního systému. V dalších fázích po zmírnění bolestivosti je možné začít s rehabilitací. Zda bude rehabilitace úspěšná velmi ovlivňuje výběr, intenzita rehabilitačních technik a dostatečný prostor pro včasnou individuální péči.
Ovšem jsou zde faktory jako genetická predispozice, zda pacient dodržuje nastavený režim a předchozí stav pohybového aparátu, které též silně ovlivňují průběh a úspěch léčby.
Je pravdou, že se mezi odborníky panují různé názory, zda jít na operaci nebo rehabilitovat. Ale to záleží na skutečném akutální stavu a mnoha faktorech.
V případech kdy se cvíčí správné a jsou vytvořené vhodné podmínky, výhřez má možnost spontánní resorbce viz obrazek magnetické rezonance v pravo. 
 
Objednat se na konzultaci o možnostech řešení: +420 776 687 300. Mgr at Bc. Libor Koutný a kol.
 
 

Kontaktujte nás

Zvolte soubor
Zvolte soubor
Zvolte soubor